• повик за поддршка + 86-319-8280015
  • fadsf

Hebei Wenwen Trade Co., Ltd. Provide high quality products for global customers!

Хебеј Wenwen трговија копродукции, Ltd е една компанија интеграција, вклучувајќи производство, продажба, извоз, нашата компанија донесе модерната претпријатие систем за управување и професионални надворешна трговија тим, да се почитуваат "интегритет-базирани, прв клиент" принципот на услугата, производи се извезуваат во Америка, Австралија, Европа, Блискиот Исток, Југоисточна Азија, Африка, повеќе од 40 земји и региони, го освои мнозинството на корисници пофалби и доверба и да се воспостави долгорочен бизнис односи на cooperation.Our компанија има стане еден од локалните водечки компании и направија исклучителен придонес во развојот на локалната економија. Ние може да обезбеди OEM услуги.

Faux крзно

Кадифен ткаенина која изгледа како крзно на животното. Ресички се поделени во два слоја, надворешниот слој е светлина и густа исправен влакната, внатрешниот слој е во ред и меки кратки влакна. Вештачко крзно, најчесто се користи со капути, облека облоги, капи, јаки, играчки, душеци, внатрешни декорации, и теписи. методи на производство вклучува плетење (weft плетење, искриват плетење и шиење) и ткаење. Методот на плетење weft плетење е најбрзо расте и најмногу се ...
Faux крзно

запечатување Газа

фоки запечатување лента еден вид на работа, што го прави не е лесно да се отвори, а тоа игра улога во шок апсорпција, водоотпорен, звучна изолација, топлина изолација, спречување на прав и фиксација. Пломбите се направени од гума, хартија, метал, пластика и многу други материјали. Од 1980 година, гумени печат ленти биле применети за автомобили, врати и прозорци, витрини, фрижидери, контејнери и други индустрии. Во согласност со барањата на различни индустрии, тие имаат развиено уникатен ...
запечатување Газа

автопат огради

ограда на автопатот е составен од два брановидни челични огради и две мислења цврсто стегната меѓу двете. Двете функции се поставуваат помеѓу две брановидни челични огради. Кога на автопат е во нормална работа, парапет лесно може да се вметнува во пре-инсталиран отворот за вметнување на отворањето за заштита и изолирање на парапет од надвор од патот. Тоа е униформа и убави. Кога возилото се судри со него, бидејќи брановидни челик парапет има добри немирник ...
автопат огради

Боја обложена одбор

Каи Tuban, исто така познат како боја плоча, боја плоча. челик плоча боја обложени е направен од плоча ладно валани челик и галванизиран челик плоча како супстрат, подложен на површина предтретман (одмастување, чистење, третман на конверзија хемиски), обложени со континуирано метод (метод ролери слој) A, печени и ладење Производи . Обложени челик има мала тежина, прекрасен изглед и добра отпорност на корозија, и може директно да се обработи. Таа им нуди на еден нов вид на суровини ...
Боја обложена одбор

In January-February 2018, Hebei Iron ...

Според статистичките податоци од Здружението на Хебеј металуршкиот индустрија, од јануари до февруари 2018 година, главен приход на челичната индустрија во провинцијата Хебеј беше 156.106.000.000 јуани, што претставува зголемување од година на година на 5,03%, сметководство за 27,67% од покраината главните индустриски бизнис приход; е остварена добивка од 9,84 милијарди долари. Јуани, што претставува зголемување од 53,76% од година во година, сметководство за 30,47% од индустриските профит на покраината. Во периодот јануари-февруари, главните бизнис приход ма ...
Во периодот јануари-февруари 2018 година, Хебеј железо и челик индустрија реализирани 53,76% зголемување за период од една година во добивката
    
    WhatsApp Online Chat !